Menu Zamknij
logo biale-07

WARSZTATY

WARSZTATY SZTUKI LUTNICZEJ

DLA PROFESJONALISTÓW I POCZĄTKUJĄCYCH

 

Warsztaty Sztuki Lutniczej odbędą się w dwóch grupach. Grupa profesjonalna przeznaczona jest dla studentów i uczniów lutnictwa, a grupa początkująca dla szerszej poznańskiej publiczności.

 

GRUPA PROFESJONALNA

Data:

27.10.2023, godz. 10.00 – 15.00

Temat:

„Regulacja brzmienia w instrumencie i efektywna współpraca z muzykiem”

Grupa profesjonalna przeznaczona jest dla studentów i uczniów lutnictwa, w tym wszystkich uczestników Konkursu, a także dla muzyków, którzy mogą wziąć w nich udział jako bierni słuchacze. Przed rozpoczęciem warsztatów uczestnicy (lutnicy) mogą zgłosić swoje instrumenty, które zostaną wykorzystane do przeprowadzenia ćwiczeń.

Uczestnicy poznają tajniki końcowego etapu budowy instrumentu, czyli jego uzbrojenia oraz regulacji walorów akustycznych, dowiedzą się co wpływa na zmianę parametrów brzmieniowych oraz jak efektywnie współpracować z muzykami. W warsztatach będą pomagać studenci instrumentaliści, którzy wezmą udział w ćwiczeniach regulacji dźwięku.

Prowadzący: Peter Beare

GRUPA POCZĄTKUJĄCA

Data:

25.10.2023, godz. 10.00 – 13.00

26.10.2023, godz. 10.00 – 13.00

Temat:

„Dzień z życia lutnika – poczuj się jak Marcin Groblicz”

Grupa początkująca skierowana jest do poznańskiej publiczności i do wszystkich tych, którzy chcą przez chwilę poczuć się jak maestro Antonio Stradivari lub nasz wielki polski mistrz lutnictwa Marcin Groblicz. Aby wziąć udział w warsztatach nie jest wymagana żadna wcześniejsza wiedza na temat sztuki lutniczej.

Podczas warsztatów uczestnicy dowiedzą się o historii lutnictwa, odwiedzą pracownię lutniczą, poznają podstawowe narzędzia i pod czujnym okiem mistrza sami wykonają fragment skrzypiec.

Prowadzący: Marcin Krupa